خانه اخبار مسکن سونامی کاهش قیمت مسکن در تهران
 
سه شنبه, 31 تیر 1393 ساعت 12:05

نگاهی که به قیمت فروش خانه‌های کوچک بیندازیم، متوجه اتفاق جدید در بازار خرید و فروش می‌شویم. بیشتر این خانه‌ها متری ۳۰۰ تا یک میلیون تومان زیر قیمت بازار برای فروش گذاشته شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فروشندگانی که منتظر بودند با آغاز فصل تابستان آپارتمان‌هایشان را 10 تا 20 درصد گران‌تر بفروشند، ناامید از افزایش قیمت‌ها زیر قیمت بازار در حال فروش خانه‌هایشان هستند.

خانه‌ای در منطقه تهرانپارس که نرخ پایه منطقه‌ای آن متری 4 میلیون و 200 هزار تومان است به  قیمت 3میلیون  و 100 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

این فروشندگان به امید پیدا شدن مشتری حاضرند به قیمت مطلوب خریدار خانه‌هایشان را به فروش بگذارند.

برخی فعالان بازارمسکن معتقد بودند در رکود بازار تنها فروشنده‌های پول لازم حاضر به فروش املاکشان هستند؛ اما با افزایش فایل‌های فروش که زیر نرخ قیمت پایه منطقه  هستند مشخص است که فروشندگان مایوس از سیاست‌های کلان برای خروج بازار مسکن از رکود، خود با کاهش قیمت‌ها به دنبال رونق این بازار هستند.

به‌طور مثال خانه‌ای در شهرک غرب که قیمت پایه منطقه‌ای آن متری 8 میلیون و 800 هزار تومان است به قیمت 7 میلیون و 600هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

حراج خانه‌های کوچک در شرق تهران نسبت به غرب بیشتر است و نشان می‌دهد بازارمسکن در غرب  پایتخت همچنان در مقابل کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کند.

یکی از فعالان بازار مسکن می‌گوید: برخی دلالان مسکن در فروردین و اردیبهشت ماه بازار گرمی کرده و به امید گران شدن حامل‌های انرژی و... اقدام به خرید خانه کرده و اعلام می‌کردند خانه در فصل تابستان 10 تا 20 درصد گران می‌شود، اما این اتفاق در بازار نیفتاد و خانه‌هایی که خریداری کرده‌اند، روی دستشان مانده است.

این کارشناس حوزه مسکن ادامه داد: هم اکنون قیمت‌ها 10 تا 15 درصد افت کرده است. حتی خریداران منتظر نتایج  مذاکرات هسته‌ای هستند، زیرا درصورت توافق پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها تا 10 درصد افت کند.

تا چند ماه پیش کمتر خانه‌ای را در محلات تهران می‌توانستیم پیدا کنیم که قیمتی زیر 3میلیون تومان داشته باشند؛ اما در حال حاضر در برخی مناطق تهران خانه‌هایی با قیمت  متری یک میلیون و 700هزار تومان هم به فروش می‌رسد.

یک فعال بازار مسکن می‌گوید: امسال قیمت خانه هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت. البته احتمال دارد تا پایان سال 10 درصد دیگر شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم. او می‌گوید: رکود بازار مسکن در آینده نزدیک به انتها می‌رسد و به این زودی شاهد تغییر قیمت‌ها نخواهیم بود.

به گفته وی، در حال حاضر قیمت خانه‌ها را خریدار تعیین می‌کند؛ درحالی که سال گذشته فروشندگان حرف اول و آخر بازار را می‌زدند.

منبع یا نویسنده: شبکه خبر

 

آگهی های املاک

 • بلوار فردوس
  (فروش املاك مسكوني / فروش آپارتمان از 101 تا 150 متر)
  30 اردیبهشت 1393
 • شمس آباد
  (فروش املاك مسكوني / فروش آپارتمان از 51 تا 100 متر)
  22 مرداد 1393
 • نارمک
  (فروش املاك مسكوني / فروش آپارتمان از 51 تا 100 متر)
  17 شهریور 1392
 • فروش باغ ویلای تکمیل در بکه شهریار
  (املاک حومه تهران / فروش باغ ویلا حومه تهران)
  09 تیر 1399
 • وحیدیه
  (فروش املاك مسكوني / فروش آپارتمان تا 50 متر)
  17 شهریور 1392
 • شمس آباد
  (فروش املاك مسكوني / فروش آپارتمان از 101 تا 150 متر)
  20 خرداد 1393
 • پاسداران
  (رهن و اجاره املاك مسكوني / اجاره آپارتمان از 101 تا 150 متر)
  18 دی 1393

جدید ترین آگهی ها

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نکات ملکی

 • وقف خاص
  وقفی است که اختصاص به افراد معینی داشته باشد، مثلا یک فرد ملکی را وقف می کند تا فرزندانش از منافع آن بهره مند شوند.
  برچسب‌ها: وقف خاص وقف
اطلاعات بیشتر...

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آگهی نامه (پداس پیک)، ایمیل خود را وارد کنید.

پداس پیک آخرین فایلهای مشاورین املاک
و کاربران گرامی را همراه با
خدمات ساختمانی و فعالیت مرتبط
به صورت طبقه بندی شده
در اختیار شما قرار می دهد.